Šķirnes

FRANČU BULDOGS / Bouledogue français(FCI 9. grupa)
izcelsmes valsts: FRANCIJA

Tipisks maza auguma molosu šķirnes suns. Spēcīgs, neskatoties uz mazo augumu. Sabiedrisks, dzīvespriecīgs, rotaļīgs, sportisks, vērīgs. Sevišķi mīlīgs pret saviem saimniekiem un bērniem.

Iespējams, ka franču buldogs, tāpat kā visi mastifi, cēlies no Epīras un Romas impērijas molosiem. Radinieks Lielbritānijas buldogam, Viduslaiku Alanu cilts suņiem, Francijas mastifiem un maza auguma mastifiem, mums pazīstamais buldogs ir Parīzes populāro rajonu šķirnes audzētāju-entuziastu 1880. gados veiktās krustošanas rezultāts.
Šajā periodā, būdams Parīzes centrāltirgus miesnieku un kučieru suns, buldogs ātri aptvēra, kā iekarot augstāko sabiedrību un mākslas pasauli, pateicoties savam īpašajam izskatam un raksturam. Tad notika viņa strauja izplatība.
Pirmais šķirnes klubs dibināts 1880. gadā Parīzē. Pirmā reģistrācija datēta ar 1885. gadu un pirmais standarts pieņemts 1898. gadā, kad Francijas Centrālā suņu audzētāju apvienība (Societe Centrale Canine) atzina franču buldoga šķirni. Pirmais franču buldogs piedalījās izstādē 1887. gadā. Standartu, kurš tika mainīts 1931., 1932. un 1948. gados, H.F.Reāns (H.F.Reant) un R.Trikē (R.Triquet) no jauna formulēja 1986. gadā (FCI publicēja 1987. gadā), bet 1994. gadā to izmainīja Franču buldogu Kluba komiteja sadarbībā ar R.Trikē.

                                                                    (© www.dogs.lv)

Klubā reģistrētie:
   # suņi >>>
   # kuces >>>

Cien. kluba biedri!
Aicinam sniegt informāciju par Jūsu suņiem.


 

ANGĻU BULDOGS / Bulldog(FCI 2. grupa)
izcelsmes valsts: LIELBRITĀNIJA

Rada iespaidu par izlēmību, spēku, aktivitāti. Modrs, drosmīgs, uzticīgs, drošs, ar biedējošu ārējo izskatu, bet draudzīgu raksturu.

Visā pasaulē angļu buldoga raksturs asociējas ar angļu rakstura stingrību un leģendārā Džona Bula personību. Šarmanti pārspīlētā āriene komplektā ar maigu un mīlošu dvēseli, atklātība pret ģimenes locekļiem un tuviem draugiem – lūk īsta buldoga tēls.
Angļu buldogam ir ietiepīga, ļoti apķērīga, vīrišķīga un drosmīga suņa reputācija. Savā būtībā vienkāršs un panaivs, tas ļoti mīl bērnus, tomēr nepieciešamības gadījumā var kļūt par bezbailīgu aizstāvi. Pirmais iespaids par lēnīgo lempi vienā mirklī izzūd, nepieciešamības gadījumā šim lempim momentāli pārtopot par satriecoši ātri un enerģiski reaģējošu, spēcīgu suni. Buldogu nav iespējams sajaukt ne ar vienu citu, tā āriene ir ārkārtīgi savdabīga, un tam ir daudz pašizpausmes iespējas.

(© www.bulldogs.lv)

Klubā reģistrētie:
   # suņi >>>

Cien. kluba biedri!
Aicinam sniegt informāciju par Jūsu suņiem.


 

MALJORKAS BULDOGS (Ka De Bo)/
 
Perro dogo mallorquín (Ca De Bou)(FCI 2. grupa)
izcelsmes valsts: SPĀNIJA

Tipisks vidēja auguma un spēcīgs moloss. Pēc dabas  mierīgs, noteiktos apstākļos var būt drosmīgs. Uzticīgs saimniekam, sabiedrisks ar citiem cilvēkiem. Mierīgos apstākļos pašpārliecināts un paļāvīgs, uzbudināts – straujš un ekspresīvs. Labs kā dienesta un sargsuns

 

www.fci.be) 

 

Klubā reģistrētie:
   # suņi >>>

Cien. kluba biedri!
Aicinam sniegt informāciju par Jūsu suņiem.


 

AMERIKĀŅU BULDOGS / American Bulldog(FCI 0. grupa)
izcelsmes valsts: AMĒRIKAS SAVIENOTĀS VALSTIS(ASV)

Amerikāņu buldogam piemīt liels spēks, izturība un veiklība. Tas ir modrs, sabiedrisks un pašpārliecienāts, var būt vienaldzīgs pret svešiniekiem.

Vēsturiski amerikāņu buldogs tika radīts darbam fermās. Vienlaicīgi viņš bija gan labs sargs, gan ģinemes loceklis.

(© www.nationalkennelclub.com)

 

   Cien. kluba biedri!
Aicinam sniegt informāciju par Jūsu suņiem, sūtot:
   # bildi;
   # dzimšanas datus;
   # informāciju par tituliem;
   # vecāku datus;
   # kontaktinformāciju.

BOSTONAS TERJERS/ Boston terrier(FCI 9. grupa)
izcelsmes valsts: AMĒRIKAS SAVIENOTĀS VALSTIS(ASV)

Bostonas terjers ir možs, inteliģents, draudzīgs un aktīvs suns. Šķirnei ir lielisks raksturs un augsts intelekts, kas viņu padara par labu ģimenes kompanjonu. Ir piemērots ģimenēm, kur aug bērni.

Bostonas terjers ir viena no nedaudzajām Amerikā radītajām suņu šķirnēm. Šķirnei gadu gaitā ir bijuši vairāki nosaukumi, kā piemēram, “Amerikāņu džentelmenis” vai “Boston Bulls”. Šķirne veidojusies krustojot Angļu buldogu un balto Angļu terjeru, kuri vēlāk imbridēti. 1891.gadā tika izveidots Amerikas Bostonas terjeru klubs un 1893.gadā AKC atzīst Bostonas terjeru kā šķirni.

(© www.fci.be; www.akc.org)
 tuloja I.Buldere

   Cien. kluba biedri!!
Aicinam sniegt informāciju par Jūsu suņiem, sūtot:
   # bildi;
   # dzimšanas datus;
   # informāciju par tituliem;
   # vecāku datus;
   # kontaktinformāciju.

 
 
 
Copyright 2009 © webdesign by Nadezhda Fomichova